صفحه در حال بار گذاری است ...

در حال بار گذاری
سه شنبه, 07 آوريل 2020
اخبار
شنبه 08 اسفند 1394
تعداد بازدید: 731
تعداد نظرات: 0

پنج ابزار رایگان مديريت پارتيشن‎ها

پنج ابزار رایگان مديريت پارتيشن‎ها

اغلب سیستم‌عامل‎های پیشرفته شامل یک ابزار داخلی برای ساخت، حذف یا تغییر اندازه پارتيشن‎ها هستند. اما خیلی از کاربران معتقدند که استفاده از ابزارهای ثالث برای انجام چنین کارهایی راحت‎تر است، چرا که چنین ابزارهايی محدودیت‎های موجود در برنامه مدیریت پارتيشن اصلی سیستم‌عامل را ندارند.

1-

همان گونه که از نام آن مشخص است،  MiniTool Partition Wizard Free Edition یک ابزار رایگان برای ساخت و مدیریت پارتيشن‎ها است. این نرم‌افزار از یک رابط کاربری ساده و سر راست برخوردار است و بدون پیچیدگی‎های معمول امکان دسترسی به انواع وظایف مرتبط با پارتيشن را برای شما فراهم می‎کند. برای مثال این ابزار گزینه‎هایی برای ساخت مجدد MBR، کپی یک دیسک و حتی آزمايش سکتورهای یک دیسک را به شما ارائه می‎کند. 

2-

EaseUS Partition Master Free Edition یکی دیگر از ابزارهای رایگان برای ساخت و مدیریت پارتيشن‎ها است. در نگاه اول این نرم‌افزار سطحی به نظر می‎رسد. اما با بررسی دقیق‎تر شما متوجه خواهید شد که این برنامه از قابلیت‎های کاربردی جالبی مثل disk cloning wizard و امکاناتی برای جابه‌جا کردن سیستم‌عامل به یک مکان دیگر برخوردار است.

3-

AOMEI Partition Assistant Standard Edition یک ابزار مدیریت پارتيشن رایگان است. رابط کاربری آن به نوعی از رابط برنامه‎های دیگر کپی‌برداری شده است و شما با نگاه به آن شاید تصور کنید این یکی از همان نرم‌افزارهای معرفی شده در این مقاله است. اما در واقع این برنامه کاملا مستقل عمل می‎کند. تمام وظایف پایه و اصلی به همراه تعداد زیادی راهنمای انجام وظایف معمول به کمک شما خواهند آمد. بعضی از راهنماهای مفیدتر در این نرم‌افزار شامل راهنمای گام به گام بازیابی یک پارتيشن، تبدیل NTFS به FAT32 و ابزاری برای انتقال سیستم‌عامل کامپیوتر شما به دیسک جامد (SSD) است.

نسخه عادی AOMEI Partition Assistant Standard Edition رایگان است، اما برای دسترسی به امکانات نسخه حرفه‎ای باید آن را خریداری کنید.

4-

 

Paragon Partition Manager Free Edition یک ابزار سبک برای ساخت و مدیریت پارتيشن‎ها است. طراحی آن به گونه‎ای است که برای تازه کاران قابل استفاده باشد. این نرم افزار شامل مجموعه‎ای از کاشی‎های رنگی به همراه گزینه‎هایی برای ساخت، تغییر اندازه و حذف پارتيشن‎ها است. وقتی شما یکی از گزينه‎ها را انتخاب می‎کنید، یک راهنمای گام به گام شما را برای انجام آن وظیفه راهنمایی می‎کند. اغلب کارها در این برنامه به طور خودکار انجام می‎شود و کاربر برای استفاده از آن نیاز به اطلاعات فنی بالا ندارد. اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که این برنامه ممکن است انتخاب مناسبی برای کاربران حرفه‎ای نباشد.

5-

Macrorit Disk Partition Expert Free بسیار شبیه به MiniTool Partition Wizard است، با این تفاوت که به شما اجازه می‎دهد انواع مختلف کارهای دیگر را نیز با آن انجام دهید. Macrorit امکانات جالب توجه زیادی را از جمله دیفرگ کننده دیسک، بررسی volume و یک آزمايش کننده سطح دیسک را در اختیار شما قرار می‎دهد.

منبع: ماهنامه شبکه

تصاویر
  • پنج ابزار رایگان مديريت پارتيشن‎ها
طراحی و پشتیبانی : شرکت داده گستر آرشام